Odpojenie FAP  DPF filtra a odstránenie problému.      info: 0915 721 320

Súčastné vozidla s dieselovým motorom sú vybavene filtrom pevných častíc a predstavujú jednu z najviac poruchových častí vozidla.

       

Problémy s časticovými filtrami
Kombinácia časticového filtra a motora 2.0 TDI PD (2.0 TDI PPD) sa ukázala byť veľmi nešťastnou a ich spolužitie v jednom aute nikdy nerobilo dobrotu. Vstrekovanie čerpadlo-tryska nedokázalo účinne vyčistiť zanesený filter a keď sa o to aj pokúšalo, potrebovalo ideálne podmienky dlhšej jazdy pri konštantnom zaťažení. Problémy (núdzový chod, nepravidelný chod, strata výkonu) vyvrcholili do takých rozmerov, že motor 2.0 TDI musel byť dokonca prepracovaný, pričom dostal nový software (ani ten nepomohol a auto s ním bolo lenivšie). Okrem vstrekovania vznikali starosti aj s nespoľahlivými elektrickými káblami v hlave valcov (napojenie združených vstrekovačov).

Nejeden majiteľ vozidla stretol práve s touto poruchou, spojenou so znížením výkonu, zvýšením spotreby a následnou  finančne náročnou opravou.

Riešenie  problémov FAP a DPF filtrov spočíva v mechanickom odstránení  filtra pevných častíc a následným  odpojením-preprogramovaním riadiacej jednotky motora tak, aby diagnostika vozidla nevykazovala žiadne chyby. Celý proces závisí od typu vozidla a vo väčšine prípadov nepresiahne dobu 4 hodiny. Cena úpravy je od 200-300eur. Majiteľ bude prijemne prekvapený kladnou zmenou chodu motora a znížením spotreby.

               

Systém s FAP alebo DPF filtrom je možné kedykoľvek vrátiť do pôvodného stavu, namontovať nový filter a pripojiť riadiacu jednotku.

 

 

Filtry pevných částic jsou časovanou bombou - odkaz

článok


Hlavná stránka


PEUGEOT 407  1,6HDI 80kW/110PS FAP filter problém, vozidlo aj po vyčistení filtra po najazdení 100km prechádza  znovu do núdzového režimu
Ford Kuga 2.0 TDCi   DPF filter -  znížil výkon
Nissan Qashqai 2.0DCI DPF filter problém            neprešiel technickou kontrolou
Mazda 6  2.0D MZR-CD 105kW DPF filter problém vyriešený       
 a zvýšený na 125kW